Vyberte stránku

Dva nové nízkoenergetické domy NA PRODEJ

Naše společnost nabízí k prodeji dva rodinné domy v mimořádně úsporné třídě A. Díky moderním technologiím mají domy minimální náklady na provoz. Předmětem prodeje je rodinný dům včetně dokončených koupelen a kuchyně, oploceného pozemku, zpevněných ploch a garážového stání.

Informace o ceně jsou poskytovány:

Rodinný dům č. 1

Rodinný dům č. 1 s dispozičním řešením 4+kk má celkovou podlahovou plochu 110 m2.

(1) Zádveří 5,24 m2, které se nachází v přízemí domu za vstupními dveřmi. (2) Technická místnost 6,21 m2, kde je umístěna hlavní technologie domu, je připravena pro zapojení pračky a sušičky. (3) Koupelna 7,80 m2 v přízemí nabízí široké umyvadlo se dvěma kohoutky, toaletu a vanu s ruční sprchou. Místnost pod schodištěm je využita jako úložný prostor, (4) komora 3,14 m2. (6) Otevřený obývací pokoj je propojen s (5) kuchyňským koutem 34,36 m2 a umožňuje přístup do patra.

Schodiště navazuje na (7) chodbu 2,63 m2 v druhém patře, která umožňuje přístup do dalších místností. (8) Horní koupelna 6,38 m2 je vybavena umyvadlem, toaletou a sprchovým koutem. (9) Prostorný pokoj 17,35 se rozkládá přes celou šířku domu. V patře se dále nachází další (10) pokoj 13,00 m2 a (11) ložnice 13,22 m2, obě tyto místnosti mají okna v předním štítu domu.

Vizualizace interiéru:

Rodinný dům č. 2

Rodinný dům č. 2 s dispozičním řešením 4+kk má celkovou podlahovou plochu 130 m2.

(1) Zádveří 5,12 m2, které se nachází v přízemí domu za vstupními dveřmi, slouží jako spojovací prostor pro ostatní místnosti. (2) Technická místnost 7,06 m2, kde je umístěna hlavní technologie ventilačního a topného systému, je připravena pro zapojení pračky a sušičky. (3) Koupelna 6,00 m2 v přízemí nabízí umyvadlo, toaletu a sprchový kout. Prostor pod schodištěm je využit jako úložný prostor, (4) komora 3,21 m2. (6) Prostorný obývací pokoj je spojen (5) s kuchyňským koutem 46,30 m2 a slouží zároveň i jako jídelna, dále umožňuje přístup do patra.

Schodiště navazuje na (7) chodbu 3,12 m2 v druhém patře, která umožňuje přístup do dalších místností. (8) Horní koupelna 7,55 m2 je vybavena širokým umyvadlem s dvěma kohoutky, toaletou a vanou s ruční sprchou. Do (9) ložnice 12,45 m2 se vchází dveřmi přímo naproti schodišti. V patře se dále nachází (10, 11) dva pěkné pokoje 18,06 a 17,18 m2 s okny v předním štítu domu. Poslední místností v druhém patře je praktická (12) šatna 4,45 m2.

Vizualizace interiéru:

Exteriery RD Lomnice (Liberecký kraj)

Oplocení

 • Dřevěný plot ke komunikaci
 • Drátěný plot po ostatních hranicích pozemku
 • Elektricky poháněná vjezdová brána

Oplocení pozemku tvoří dřevěný plot s betonovou podezdívkou na stranách, které přiléhají k obecní komunikaci, a drátěný plot na ostatních hranicích pozemku. Vjezd na pozemek je řešen dálkově ovládanou elektrickou branou, vstup brankou s přípravou pro zvonek a videotelefon.

Garážové stání

 • Zastřešené stání pro osobní automobil

 • Krytý vstup do domu

  Parkování osobního automobilu je řešeno zastřešeným stáním, které tvoří dřevěná konstrukce s krytinou z PVC. Přístřešek kromě místa pro vůz poskytuje krytý vstup do domu, z auta do bytu se přechází suchou nohou.

Zpevněné plochy

 • Betonová zámková dlažba
 • Pohodlná terasa pro posezení

Příjezdová cesta ke garážovému stání, samotné garážové stání, chodníček okolo domu a pohodlná terasa, která nabízí příjemné posezení. Všechny tyto plochy jsou řešeny betonovou zámkovou dlažbou v šedé barvě.

Studna a akumulační nádrž

 • Vlastní studna – vlastní voda
 • Poklopy pro jednoduchý přístup

Studna a akumulační nádrž na dešťovou vodu jsou opatřeny poklopem, které poskytují jednoduchý přístup v případě údržby či servisu a zároveň je zabezpečují proti pádu.

Technologie RD Lomnice (Liberecký kraj)

Zateplení

Tepelný komfort po celý rok

 • Třída energetické náročnosti budovy – A

 • Minimální náklady na vytápění

 • Minimalizace letního přehřívání

  Zateplení domu splňuje požadavky pro pasivní domy a pomáhá tak udržet tepelný komfort v budově po celý rok. V zimním období šetří energii potřebnou k vytápění objektu a v létě spolu s předokenními roletami brání přehřívání interiéru. Jako tepelná izolace domu jsou využity moderní materiály – minerální vata a šedý polystyren, který oproti klasickému bílému má lepší tepelně izolační vlastnosti.

Vzduchotechnika a teplovzdušné vytápění

Zdravé vnitřní klima

 • Čerstvý vzduch bez otevírání oken a ztráty vlhkosti

 • Filtrace vzduchu od prachu, alergenů

 • Možnost chlazení v letním období

  Ventilační systém domu zajišťuje potřebnou výměnu vzduchu a vytváří tak příjemné vnitřní klima bez nutnosti otevírání oken. Moderní rekuperační výměník minimalizuje tepelné ztráty větráním a pomáhá udržovat optimální vlhkost vzduchu v interiéru. Filtrační část systému snižuje množství prachových, pylových a dalších nežádoucích částic.

  Vytápění domu zajišťuje teplovzdušné topení, které mohlo být použito díky vynikajícímu zateplení a vzduchotěsnosti domu. Hlavním energetickým zdrojem teplovzdušného vytápění je tepelné čerpadlo typu vzduch-vzduch s minimálními provozními náklady a možností letního chlazení domu. Topný a ventilační systém tvoří jeden celek, čímž jsou sníženy nároky na údržbu.

Fotovoltaické panely

Slunce namísto elektrárny

 • Elektřina ze slunce

 • Ohřev vody solární energií

  Fotovoltaické panely osazené na střeše domu vyrábí elektřinu z dopadajícího slunečního záření, která se využívá v domě na svícení, napájení spotřebičů a především pro ohřev teplé vody v bojleru. Tímto způsobem se výrazně snižuje potřeba elektrické energie dodávané z elektrorozvodné sítě. Systém výroby elektřiny je možné rozšířit o baterii pro ukládání vyrobené elektrické energie. Solární energii lze také použít pro nabíjení elektromobilu.

Hospodaření s vodou

Ani kapka na zmar

 • Vlastní studna – vlastní voda

 • Splachování a zalévání dešťovou vodou

  Splachování toalet statisticky tvoří jednu z největších položek spotřeby vody v domácnosti. Díky systému splachování dešťovou vodou dochází k významné úspoře pitné vody. Dešťová voda je svedena ze střechy do podzemní akumulační nádrže, odkud jsou zásobovány toalety. Vodu zachycenou v nádrži lze rovněž použít pro zálivku zahrady.

  Dům je zásobován pitnou vodou z vlastní studny, splaškové vody jsou odváděny do septiku. Odpadá tak povinnost platit vodné a stočné.

Fasáda

originální a bezúdržbová

 • Originální vzhled domu
 • Minimální nároky na údržbu fasády

Originální vzhled domu spoluvytváří štítové fasády domu ve stylovém dřevěném dekoru. Pro fasádní stěrku je využita moderní omítková hmota. Fasáda domu má tak podobu dřevěného obkladu, přičemž nevyžaduje pravidelnou údržbu v podobě pravidelných nátěrů, jak tomu je při použití přírodního dřeva.